Nadat u bent behandeld voor huidkanker blijft u nog een poos onder controle bij de kliniek. Er bestaat immers een kans dat de tumor terugkomt, of dat zich nieuwe tumoren ontwikkelen. Hoe eerder dit ontdekt wordt, hoe sneller u behandeld kunt worden en hoe beter de kansen op herstel.
De controles worden gedaan door de dermatoloog of algemeen arts en een verpleegkundige.
Controleschema
Na 3 maanden
Is er een hoog risico op een nieuwe tumor, dan komt u na drie maanden terug voor een tussentijdse controle. Bij cosmetische behandelingen komt u, indien nodig, na 1 tot 3 maanden terug voor een eindcontrole.
Na 6 maanden
Is er een gemiddeld risico op een nieuwe tumor, dan komt u na 6 maanden terug voor een tussentijdse controle.
Na 12 maanden
Is er een laag risico op een nieuwe tumor, dan komt u na een jaar terug voor een tussentijdse controle. Heeft u een goedaardige tumor, dan zal de arts met u bespreken of veder controle gewenst is.Overigens: als u tussentijds vragen heeft of zich zorgen maakt, kunt u ons altijd bellen of uw vraag stellen per email: info@velthuiskliniek.nl
Digitale huidscan
Naast de reguliere controles adviseren wij in sommige gevallen om regelmatig een check-up te laten doen. Dat kan bijvoorbeeld eens per half jaar, eens per jaar of om de twee jaar, afhankelijk van de gestelde diagnose. Om alle vlekjes op uw huid nauwkeurig vast te leggen en ook op langere termijn in de gaten te kunnen houden, maken we een digitale huidscan, ook wel ‘molemapping’ genoemd. Dankzij het innovatieve molemapping-systeem kunnen onze specialisten elke verandering in uw huidbeeld nauwkeurig digitaal monitoren.